הטרנד ששיגע את העולם המערבי – הכל על עשב חיטה

הטרנד ששיגע את העולם המערבי – הכל על עשב חיטה

אם עוד לא הכרתם את עשב החיטה, עוד לא מאוחר: העשב ששיגע את העולם המערבי הוא לא רק עוד קוריוז. רשימת היתרונות שמציע עשב החיטה היא כמעט אינסופית: הוא משפר את פעילות מחזור הדם, מחזק את העצמות ואת השער, מסייע לפעילות הכליות והשרירים, לטחול ואפילו תורם לשיניים לבנות ובוהקות.

היתרונות של עשב חיטה

עשב חיטה עשיר באשלגן וסידן, מגנזים ואבץ, ברזל וויטמין C, ויטמין E על סוגיו השונים, בטא קרוטן ועוד. אם לא די בכל אלו, עשב החיטה גם מכיל לא פחות מ-17 חומצות אמינו המהוות את אבני הבניין של החלבונים.

אם אתם סובלים מעייפות מתמשכת, אין אונות, בעיות בכבד ובכליות או בעיות בבלוטות התריס, לעשב החיטה יש תקווה בשבילכם.

מה לא אמרו עליו?

שהוא משפר פלאים את מראה העור, מחזק את פעילות מערכת העיכול, מחטא את האוזניים, העיניים ואת הסינוסים, מגן על הריאות מפני זיהום אוויר ועשן. מקור מצוין לחלבון, כבר אמרנו?

אידאלי לאנמיה וחוסר בברזל

עשב החיטה עשוי 70% כלורופיל, או בכינוי הטרנדי שלו "אבקת שמש טהורה". מולקולת הכלורופיל דומה במבנה שלה למולקולה של המוגלובין, עובדה המאפשרת לגוף להמיר אותה בקלות להמוגלובין. מסיבה זו, אם יש לכם נטייה לסבול מחוסר ברזל וחולשה, עשב החיטה הוא התרופה הטבעית האידיאלית עבורכם.

מרפא פצעים

כבר בהיסטוריה יש תיעודים רבים של שימוש בעשב חיטה לטיפול בפצעים מוגלתיים שונים, זיהומים וכיבים כמו אולקוס. אם אתם סובלים מפצעים בפה, עשב החיטה יסייע לכם לטפל גם בזה.

משפר את חדות המחשבה

עשב החיטה מכיל חומצה אמינית בשם קלוטמין, חומצה חיונית להזנת המוח המשפרת את חדות החשיבה ורמת הערנות.

כל הדרכים לשתיית עשב חיטה

אחרי שהבנו את היתרונות הרבים שיש לעשב החיטה ואנחנו רוצים לשלב אותו באופן יומיומי בחיינו, כדאי שנכיר את כל הדרכים ליהנות ממנו.

סחוט במיציה הקרובה לביתכם

כשהטרנד נכנס בסערה אל חיינו, ניתן היה לשתות "שוט" של עשב חיטה בכל מיציה ברחוב. תמורת כמה פרוטות, יכולתם לקבל כוסית קטנה מלאה בכל טוב הטבע. היום, כמה שנים אחרי, מסתבר שלא צריך להתרחק ואפשר ליהנות מעשב חיטה במטבח הפרטי.

מסחטת עשב חיטה

השוק מציע מגוון אינסופי של אפשרויות לסחיטת עשב חיטה בתוך שניות ספורות והנאה מקסימלית ממיץ טרי, עתיר סיבים ורכיבים תזונתיים מעשירים.

מסחטות ידניות

מסחטת עשב חיטה ידנית כשמה כן היא: היא אינה מצריכה חשמל והיא מאפשרת ליהנות ממיץ טרי בתוך דקות ספורות. יחד עם זאת, היא מצריכה השקעה פיזית קלה. מסחטת עשב חיטה המבוססת על הפעלה ידנית נצמדת בוואקום אל השיש וכוללת שני פתחים עיקריים: פתח אחד ליציאת המיץ והמחית והפתח השני מיועד לשאריות. המסחטה הידנית עשויה פוליקרבונט והיא פשוטה ביותר לפירוק והרכבה. יתרונה הגדול מצוי בכך שהיא אינה מיועדת לסחיטת עשב חיטה בלבד ותוכלו לסחוט בה מגוון עצום של פירות וירקות כמו רימונים, תפוחים, תפוזים, גזר, פלפלים ועוד.

מסחטות חשמליות

מסחטת עשב חיטה חשמלית היא מטבעה נוחה יותר להפעלה והופכת את החיים להרבה יותר פשוטים. ניתן למצוא כיום מסחטות חשמליות ייעודיות להפקת מיץ מעשב חיטה ומסחטות חשמליות המשמשות במקביל גם לסחיטת פירות וירקות קשים.

המסחטה הייעודית לעשב חיטה מצוידת ב"חילזון", רכיב המונע את התחמצנות המיץ ומשמר את הטעם העז של עשב החיטה, כמו גם את הוויטמינים והאנזימים שבו. במקום להשקיע אנרגיה רבה בסחיטה ידנית, המסחטה החשמלית מפיקה את אותה התוצאה במינימום זמן.