ענפי ספורט מוזרים: יש בקהל מאמן כושר אישי למלחמת בהונות?

ענפי ספורט מוזרים: יש בקהל מאמן כושר אישי למלחמת בהונות?

16 באוגוסט 2018 0 מאת ירון מור

כשאומרים לכם ספורט אתם בטח חושבים על כדורגל, כדורסל, טניס, שחייה, ריצה – ענפי ספורט שמוכרים ברוב העולם וסביבם נערכים כל המשחקים והתחרויות באשר הם. אם יספרו לכם שיש אליפות עולם בהוקי שולחן או בפינג פונג סביר להניח שתרימו גבה (וכן, יש), אבל יש ענפי ספורט הרבה יותר מוזרים שאנשים לוקחים בשיא הרצינות ככל ענף ספורט אחר ואף שוכרים מאמן כושר אישי שיכין אותם לתחרויות הגדולות של הענף. הנה לכם כמה דוגמאות לענפי ספורט מוזרים שכאלו:

אליפות העולם במלחמת בהונות

זה ידוע לכל שיש התערבויות ותחרויות של הורדות ידיים, אבל הבריטים לא מסתפקים רק בזה ומתחרים מדי שנה בתחרות מפורסמת של הורדות כפות רגליים, או ליתר דיוק: "מלחמת בהונות". אגב, חוקי התחרות של הורדות כפות רגליים מקבילים לאלו של הורדות הידיים. השחקנים משלבים זו בזו את כפות רגליהם ומנסים להפיל את כף הרגל של היריב. התחרות הזו מתקיימת מדי שנה בבריטניה החל משנות ה-70. לקראת התחרות המתמודדים מחזקים את שרירי הרגליים עם מגוון תרגילי כושר ואף שוכרים מאמן כושר אישי שיכין אותם לקרב החשוב.

אליפות העולם בריצה וקפיצה בחליפות סומו

לא פשוט בכלל להתנועע בתוך חליפת סומו ענקית שוקלת למעלה מ-11 קילוגרמים. לפני מספר שנים אנשים שמשוגעים לדבר החליטו לפתוח סדרה של תחרויות אתלטיקה שבהן קופצים ורצים בתוך החליפות המגושמות. בין התחרויות: מקצה ריצה אורך מאה מטרים, קפיצה לגובה וקפיצה למרחק. מאז שנת 2008 התחרויות מתקיימות אחת לכמה שנים, בדומה לאולימפיאדה.

אליפות העולם בהוקי מים

זה התחיל בתחרויות הוקי שולחן לגיימרים המושבעים, המשיך עם הוקי דשא לגיימרים קצת מוזרים, עבר להוקי קרח לאמריקאים מכורים, ומאז שנות ה-50 יש גם תחרויות הוקי מים. השם המדויק של התחרות נקרא: "אוקטופוש". על פי חוקי המשחק שתי קבוצות בנות 6 שחקנים כל אחת דוחפות באמצעות מקלות את הדיסקית לעבר החריץ של שער הקבוצה השנייה, כאשר הכול קורה מתחת למים עם ציוד צלילה מלא. הבעיה העיקרית בספורט שמתרחש מתחת למים היא ש… הקהל לא יכול לראות את התחרות בכלל. אז מה זה שווה?

אליפות העולם בכדורגל עיוורים

זוכרים שפעם שיחקנו פרה עיוורת וזה היה קשה בטירוף? ובכן, יש אנשים שמתעקשים להפוך לעיוורים כדי לשחק כדורגל בעיוורון מוחלט. חלק מהשחקנים הם גם עיוורים אמיתיים שמהווים דוגמא והשראה להרבה אנשים בעלי נכויות. כל השחקנים במשחק חייבים להיות עיוורים או לכסות את עיניהם לחלוטין, מלבד לשוער בשני צדי המגרש. יש בתוך הכדור עצמו פעמון שמסייע לשחקנים לאתר את מיקומו בעזרת חוש השמיעה. בנוסף לכל קבוצה יש מאמן שמכוון אותה במהלך התחרות. הקהל חייב לשבת בדממה מוחלטת לכל אורך המשחק כדי לאפשר לשחקנים להתרכז במלאכה הלא פשוטה.