מסיבת מתכונים – לא מה שחשבתם

מסיבת מתכונים – לא מה שחשבתם

"תקשיבי, יש לי רעיון אדיר!" צהלתי לחברה שלי בטלפון, "בואי נעשה מסיבת מתכונים!"

"מה כל כך אדיר בזה?" היא התפלאה, בצדק. "יש כמות אינסופית ובלתי נדלית של תכונים בכל פינה ברשת, בכל מקום", הוסיפה את המובן מאליו, אז הסברתי את עצמי יותר בפירוט – "כן, כן, ברור. לא הייתי מדויקת. התכוונתי לזה שנזמין עוד חברה או שתיים, כל אחת תגיע עם המצרכים של המנה שהיא רוצה להכין ואז תכין אותה בכמות גדולה. בסוף, נחלק את כל האוכל בין כולנו וכך יהיה לנו אוכל מגוון לקחת לעבודה להמשך כל ימות השבוע! ועל הדרך, גם נחליף בינינו את המתכונים של כל מנה שהוכנה." עכשיו היא כבר באמת התרשמה עמוקות מהרעיון וצהלה יחד איתי "זה באמת אדיר!"

מעבר לזה שברמה הפרקטית זה רעיון נפלא שמאפשר לכל אחת מאתנו להנות מכמות מספקת של אוכל מגוון בעבודה בלי לשבור את הראש, לבזבז זמן מדי ערב בהכנה ובסוף גם להתקע עם כמות גדולה של מנה אחת שאחרי יומיים נמאס ממנה – זה בילוי כיף לכל הדעות. ערב של מוזיקה, יין, בישולים, שיחות נעימות וחברה טובה שיש לו גם מעבר לכל זה תוצאה יעילה.

מי צריך יותר מזה תגידו לי? כל כך שמחנו על הפרויקט החדש שעומד לצאת לדרך, שכבר התקשרו מיד לחברה טובה נוספת כדי לשתפה ברעיון ולהלהיב אותה ביתרונותיו, מה שכמובן לא היה הכרחי כי עוד לפני שסיימנו להסביר היא הבינה והתרגשה עד מאד. "אני אכין את הפסטה המפורסמת שלי! לא לא, בעצם אכין את האנטי פסטי הסודי שלי שכולם מתעלפים עליו!" וכך המשכנו ללהג לנו על מתכונים שונים למיניהם שרק מחכים לרגע בו יראו אור במסיבה האדירה שלנו.

אמנם לקח לנו פרק זמן לא מבוטל למצוא ערב שבת אחד שכולן פנויות, נכונות למשימה ומצוידות ברעיון טוב למתכון, אבל אני שמחה לציין שהערב עבר בהצלחה אף גדולה מן המצופה. יצא שכל אחת מאתנו דאגה שיהיה בקבוק יין משובח, ומלבד זאת, כולנו לקחנו את העניין ברצינות, חשבנו על מתכון מראש, קנינו את כל המצרכים הדרושים מבעוד מועד והגענו מוכנות ומסודרות עם כל מה שצריך, כולל קופסאות פלסטיק ריקות כדי לקבל בהן את האוכל שכולן הכינו.

מאחר והמטבח היה שלי, דאגתי להכין פלייליסט של מוזיקה כיפית ומקפיצה בשביל האווירה ועצם זה שלקח לנו זמן עד המפגש המיוחל, הבטיח כי יהיו נושאי שיחה לרוב והרבה "קאץ' אפ" לעשות אחת בחייה של השניה. מאחר וכולנו משתדלות להקפיד על תזונה בריאה, טריה, מזינה וצמחונית ככל האפשר, אני החלטתי להכין קינואה בשלושה צבעים עם רוטב של קרם קוקוס, פטריות, בצל ופלפל חריף, חברה אחת הכינה ירקות שורש מוקפצים עם טופו, רוטב סויה ואטריות כוסמת וחברה שניה הכינה קציצות סייטן ברוטב עגבניות-פסטו עשיר עם צנוברים על מצע של אורז בר. הבאנו מספיק מצרכים כך שלכל אחת יצאה כמות מכובדת למדי, וברגע שהאוכל היה מוכן, הגשנו לעצמנו קצת מכל מנה והתיישבנו לאכול ארוחת ערב מפנקת.

כשסיימנו לאכול סידרנו וניקינו יחד, מה שאפשר לאוכל בסירים להתקרר מעט, ואז חילקנו את הכל בין הקופסאות, כך שכל אחת מאתנו יצאה עם 3 קופסאות פלסטיק לא קטנות, בכל אחת מנה מצוינת, בריאה ומזינה אחרת שתשמש אותה לכל ימות העבודה של השבוע שעמד להתחיל למחרת. אין לי איך להדגיש עד כמה הערב הזה היה מוצלח וכמה כיף היה לאכול מהאוכל הטעים הזה כל יום בעבודה, לא רק כי הוא היה באמת טעים (האוכל יוצא יותר טוב כשמבשלים ביחד ונותנים טיפים אחת לשניה!) אלא כי הוא כל הזמן הזכיר לי את הכיף שעשינו. מאז כמובן זה הפך למסורת של שבת בערב. ממליצה בחום!