אימון עם מג'יק סירקל לחיים יותר קלים

אימון עם מג'יק סירקל לחיים יותר קלים

16 באוגוסט 2018 0 מאת ירון מור

תכירו את המג'יק סירקל. החישוק שהולך להפוך לכם את החיים להרבה יותר קלים (או קשים, תלוי איך מסתכלים על זה). מדובר באביזר אימון פשוט וקל, נייד וקל לנשיאה ומחביא בתוכו כמה עשרות תרגילים שאפשר לבצע איתו. הוא אחד האביזרים הוותיקים ביותר בעולם הפילאטיס אשר הומצא על ידי ג'וזף פילאטיס. הוא עולה כ-100 שקלים בלבד ואפשר למצוא אותו כמעט בכל חנות ספורט הקרובה לביתכם.

הוא שוקל כ-300 גרם, קטן ואפשר לשאת אותו לכל מקום שהולכים. הוא בנוי בצורה כזו שנוכל לבצע איתו מגוון תרגילים ולעשות אפילו אימון גוף שלם! החישוק עצמו עשוי ממתכת גמישה העטופה בחומר מבודד. משני צדדיו יש ידיות המאפשרות אחיזה נוחה כאשר אפשר לכווץ את החישוק פנימה או להרחיב אותו ולמשוך אותו החוצה.

התנועה מאפשרת כיווץ שרירים ומתיחה של שרירים, עבודה על התנגדות, חיזוק רצועות שריר תומכות שמחזיקות את הגוף.

טבעת הכוח מאתגרת את הליבה שלכם, עוזרת בהגברת הגמישות, חיזוק הידיים, הגב והחזה מפסלת את הישבן והרגליים . החלק הטוב ביותר הוא שאפשר לקנות אחד בכל חנות מוצרי ספורט. אם אתה רוצה, אתה יכול כנראה להביא אותו איתך לחופשה ולא לדלג על שגרת האימונים שלך. הוא מאמן כושר אישי שלך.

כאמור, קיימים מגוון רחב של תרגילים שאפשר לבצע עם החישוק, אספנו עבורכם כמה מהם:

יד אחורית: יושבים על הברכיים, אוחזים בחישוק באחת מהידיות וממקמים את קצהו השני על הברכיים. הגב ישר, רכון מעט קדימה והמרפקים כפופים. לוקחים אוויר ובנשיפה מיישרים את המרפקים ולוחצים את החישוק מטה. לוקחים שאיפה נוספת וחוזרים לנקודת ההתחלה. לכפיפה מוגברת יש לרכון מעט יותר קדימה.

יד קדמית: יושבים בישיבה מזרחית כאשר הגב זקוף. אוחזים את החישוק בידית אחת ואת הקצה השני מצמידים אל הכתף. לוקחים אוויר ובנשיפה מכווצים את החישוק אל עבר הכתף. בשאיפה חוזרים לנקודת ההתחלה.

שכיבות סמיכה: מתמקמים במנח של שכיבות סמיכה כאשר החישוק מונח מתחת לכפות הידיים ומשמש כקפיץ העוזר לנו להתרומם כלפי מעלה. לוקחים אוויר ובנשיפה יורדים למטה ומכווצים את החישוק. בשאיפה חוזרים לנקודת ההתחלה.

כפיפות בטן: שוכבים על הגב עם רגליים כפופות. ממקמים את החישוק עם קצה אחד על הברכיים ובקצה השני אוחזים. לוקחים אוויר ובנשיפה מנתקים את השכמות מעלה ומכווצים את החישוק. עם השאיפה מרפים, חוזרים אל המזרן ואל נקודת ההתחלה.

פשיטת ירך לישבן: שוכבים על הגב עם ידיים לצדי הגוף כאשר רגל אחת ישרה והשנייה כפופה. מניחים את החישוק בצורה כזו שהרגל הכפופה מצמידה אותו אל הקרקע והרגל הישרה מונחת מעליו. לוקחים נשימה ובנשיפה לוחצים על החישוק ומנסים להצמיד אותו לקרקע. עם השאיפה חוזרים לנקודת ההתחלה.

בטן אלכסונית: יושבים בישיבה מזרחית עם גב ישר. את החישוק מחזיקים צמוד לגף בצד ימין או שמאל ומניחים עליו את המרפק. לוקחים אוויר ובנשיפה מטים את הגוף אל הצד בו נמצא החישוק ומעט קדימה. החישוק נלחץ מעט למטה. בשאיפה חוזרים לנקודת ההתחלה.

מבוסס על מאמר מאת יוסי זאבי – מאמן כושר אישי