איך מעוררים מוטיבציה?

איך מעוררים מוטיבציה?

23 באוקטובר 2018 0 מאת ירון מור

מרגישים שאתם הופכים להיות די יעילים במה שאתם עושים אבל נשארים תקועים שם? בתחזוק השגרה? גם אם היא עובדת לכם לא רע, סה"כ. אבל משאירה אתכם במקום? במקום שבו החלומות הקטנים והרצונות שלכם די זנוחים.

בין אם זה זמן קריאה והתמקצעות בנושא שמעניין אתכם או אימוני כושר שיגרמו לכם להיות חזקים/חטובים/גמישים/מלאי אנרגיה.

או שבכלל, חלום שלכם לפתוח עסק קטן ברשת או לעשות את מה שאתם מבריקים בו ולמכור אותו או להמציא איזה גימיק/רעיון כלשהו, פשוט ומתבקש, שאחרים ירצו לאמץ?

אז אם אתם מזדהים אם התחושה או זקוקים לרוח גבית

אולי תמצאו כאן:

סיעור מוח

להציף ולפרוט לרשימה את כל הדברים שאני צריך/רוצה, בין אם זה הכנסה נוספת, קורס בישול בריא, לטייל, לקחת מאמן כושר אישי

ותמשיכו אותה, על תעצרו בעדכם, תסחפו:)

מה יוצא לי מזה?

מוטיבציה היא כוח פנימי שמניע לעשיה שבה ישנן תוצאות חיוביות ותגמול – ולכן חייבים להבין מה הרווח שלי מזה?

אם התחלתי תזונה בריאה ביתית זה כי אני רוצה גוף בריא ושיער מלא ועור פנים קורן או משקל אחר ואולי אני גם רוצה לראות איך זה מתבטא בבדיקות הדם – שהכולסטרול ירד והטוב מבין השניים יעלה. ואני גם ארצה לבשל את האוכל שלי בעצמי או לערוך קניות אוכל בחנויות טבע ושווקים עם אג'נדה בריאותית ולפנק את עצמי במסעדות במנות בריאות מפנקות וטעימות.

הבן את עצמך

מודעות עצמית לגבי מה אני רוצה ולמה אני רוצה את מה שאני רוצה – מחזקת ומפקסת אותנו. וחוסר מודעות או חוסר הכרה בדבר שאנו מבקשים להשיג, מחליש. מכאן שלא כדאי להתעלם מהצרכים והרצונות שלנו, זה לא תורם לנו. כן יש להבדיל בין צרכים פנימיים שלנו וצרכים שגורמים לנו לעשות דברים כדי שהסביבה תתגמל אותנו בצורה כלשהיא. צורך פנימי כמו סיפוק ותחושת משמעות הוא צורך חזק ויציב הרבה יותר. אי אפשר, לאורך זמן, להתעלם ממנו.

על צרכים חיצוניים, הרבה פעמים יותר קל לוותר בלי לחוש החמצה.

אם יש בך תחושה שזה פחות מוטיבציה שחסר לך ויותר חוסר רצון, דכדוך קל, אפאטיות לחיים צריך להתחיל מהצפת חלומות שצריך רק להנות מהם. הנאה טהורה. תחושה טובה. ומשם להמשיך.

אם יש רצון להכנס לכושר ולהתחזק כדי לסיים עם בעיות גב ויציבה נתחיל עם טיפול מועיל ומהנה, טיפול וואטסו, טיפול שיאצו, מתחיל להרגיש שיפור ולזה יש סיכוי, כשרואים תוצאות, להתקשר למאמן הכושר ולקבוע איתו.

דברו על מה שמעניין ומעסיק אתכם

תתחילו לדבר על החלומות הקטנים שלכם ולשתף אותם עם העולם. שמדברים עליהם, חלומות רוקמות עור וגידים, תוך כדי הדיבור נוצר איזשהיא קונספציה בראש, מסגרת מחשבתית שגם ניתן להרהר ולדייק אותה.

אם התחלתם ללמוד משהו תיאורטי, ספרו עליו לאנשים, אם זה מעניין אתכם זה כנראה מעניין אנשים שאוהבים אתכם.

תכניסו חלומות למסגרת

אומרים שלתמונה יש ערך של 1000 מילים:)

לתמונה יש יכולת לדגום רגע ולהנציח אותו. צלמו את עצמכם, אם החלטתם להגשים את החלום שלכם להיות יותר גמישים וחיוניים ולהתחיל להתאמן בפילאטיס, צלמו אתכם בסוף אימון, אם בסטודיו, תקנו אאוטפיט מתאים חדש, תתלהבו מעצמכם, שתפו עם משפחה.